همه مطالب

زیرا علاقه مندان به قهوه اسپرسو را باید به دو دسته تقسیم کرد. افرادی که تنها پایبند به قهوه اسپرسو هستند و تمایلی به قهوه های دیگر ندارند و افرادی هم عاشق قهوه اسپرسو هستند، اما نمی توانند از مشتقات اسپرسو مانند کاپوچینو، لته، … هم بگذرند.

بنابراین با چنین حجم از افراد علاقه مند به قهوه اسپرسو، طبیعتا دستگاه های اسپرسو ساز متنوعی هم ابداع می شود. اما اسپرسو ساز و نسپرسو ساز، دو قهوه اسپرسو سازی هستند که تا به امروز رقیب جدی ای نداشته اند.

اما در قیاس با یکدیگر کدام دستگاه قهوه ساز بهتر است؟!

قیمت اسپرسو ساز

خرید اسپرسوساز

دستگاه اسپرسو ساز توسط لوئیجی بتزرا (Luigi Bezzera) در سال ۱۹۰۳ در مقیاس کوچک طراحی و اجرا شد. آن هم در کشوری که همه انتظارش را داشتند یعنی در ایتالیا و شهر میلان.

اما بتزرا اولین نفری نبود که موفق به ساخت چنین دستگاهی شد. در حقیقت اولین دستگاه اسپرسو در سال ۱۹۸۴ به وسیله آنجلو موریندو (angelo moriondo) در تورین ایتالیا اختراع شد. و بعد ها یعنی در سال ۱۹۰۳ بتزرا نوع پیشرفته تر این دستگاه را طراحی کرد.

هرچند افراد و شرکت های زیادی در سال های بعد، دستگاه های جدیدی را برای خرید اسپرسوساز به بازار عرضه کردند اما همه این قهوه ساز ها تفاوت شایانی با نمونه اولیه آن ندارند.

نسپرسو ساز کپسولی

خرید نسپرسو ساز

نسپرسو ساز، اسپرسو سازی است که برای اولین بار شرکت سوئیسی نستله (Nestlé) آن را در سال ۱۹۷۶ ابداع و به دنیا معرفی کرد. این قهوه ساز دستگاهی واقعا شگفت انگیز بود اما در ابتدا نتواست این ویژگی ها را به نمایش بگذارد و شکست خورد.

اما شرکت نستله نا امید نشد و با رفع مشکلات به وجود آمده، بازگشت بسیار جلب توجه کننده داشت. به حدی که نسپرسو در مدت زمان نسبتا کوتاهی محبوب شد.

و می توان گفت دلیل این محبویت هم شیوه جدیدی در درست کردن قهوه اسپرسو بود. و این شیوه جدید استفاده از کپسول قهوه بود. کپسول قهوه هم محفظه کوچکی بود که محتویات داخل آنها، پودر قهوه تازه رست و آسیاب شده بود.

حال این سوال پیش می آید که تفاوت این دو دستگاه در چیست؟

تفاوت اسپرسو ساز و نسپرسوساز

برای درست کردن قهوه اسپرسو بینظیر باید مراحل زیر را طی کرد.

  • خرید قهوه تازه و آسیاب کردن آن
  • ریختن آن در پرتافیلتر و تمپ صحیح قهوه
  • قرار دادن پرتافیلتر در اسپرسوساز
  • و درنهایت روشن کردن و درست شدن قهوه در کمتر از ۳۰ ثانیه.

کاری که شرکت نستله انجام داد حذف بعضی از مراحل بالا بود. با قرار دادن کپسول قهوه در نسپرسو ساز، مراحل اولیه درست کردن قهوه اسپرسو از بین رفت. یعنی برای درست کردن قهوه اسپرسو، نیازی به خرید قهوه، آسیاب کردن آن، پرتافیلتر و تمپ کردن آن نبود.

درنتیجه باید کپسول را در دستگاه قرار داد و نسپرسوساز را روشن کرد به همین راحتی. اما با اینکه به نظر می رسد درست کردن قهوه با نسپرسو ساز بهتر باشد، اما برخی از افراد ترجیح می دهند خودشان قهوه خریده و بقیه مراحل را طی کنند.

از طرف دیگر دستگاه های نسپرسو ساز در مقایسه با اسپرسو ساز ها، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. و به همین دلایل است که این دو قهوه ساز همچنان نتوانسته از دیگر سبقت بگیرد و جایگاه اول را متعلق به خود کند.

اما بهترین راه برای شما برای خرید این قهوه ساز ها، به سایت قهوه دات کام مراجعه کنید. همچنین می توانید هم قهوه و هم کپسول قهوه را هم با قیمت های عالی تهیه کنید.

سوالات متداول

با این توصیف دستگاه های نسپرسو ساز نیاز به پرتافیلتر ندارند؟

بستگی به مدل دستگاه نسپرسو ساز دارد اما در مدل های جدید بله.

با دستگاه های نسپرسو ساز هم می توان شیر را فوم دار کرد؟

بله می توان. بقیه کاربرد های این دو قهوه ساز، مانند فوم دار کردن شیر یکسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *